Indiešu komūna Rīgā
Andrejs Strokins

Pēdējo gadu laikā Rīgā aizvien biežāk sastopamāka un pamanāmāka kļūst indiešu kopiena. Pārsvarā tie ir gados jauni cilvēki, kuri ir atbraukuši uz Latviju studēt un strādāt. Taču indiešu kopienā ir arī tādi cilvēki, kuri ir integrējušies vietējā sabiedrībā un savu dzīvi saista tieši ar Latviju.

Lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju saskarsme ar indiešu kopienu ir visai pavirša un pārsvarā saistīta ar ēdināšanas pakalpojumiem.

Raugoties uz šo situāciju no malas, šķiet, ka mēs dzīvojam vienā telpā, taču atrodamies paralēlās pasaulēs, kuras pārklājas tikai primāro vajadzību apmierināšanai.

Šis projekts ir balstīts Andreja personīgajā zinātkārē par citādo un neizzināto Latvijas sabiedrības daļu.

Šī sabiedrības daļa tik tiešām ikdienas dzīvē lielākajai daļai Rīgas sabiedrības ir cieši klāt — klientu servisā, biznesā, studijās, arī dalītajos mājokļos. Taču, neskatoties uz to, šķiet, ka šī līdzāspastāvēšana rezultējusies miermīlīgā, taču ignorantā procesā, jo indiešu kultūras pamatprincipi balstās svešās vides pieņemšanā, nevis ekspresīvā apgūšanā.

Līdz ar to sabiedrība pārsvarā nav informēta, kādos apstākļos indieši nokļuvuši Latvijā, kā arī pat neiedomājas, kā iebraucēji risina mazo biznesu uzturēšanu un citus līdzīgus jautājumus.

Latvijā darbojas nevalstiska organizācija “Make Room”, kas veicina dažāda veida sadarbību starp Latviju un Indiju, kā arī kalpo kā savstarpējā atbalsta sistēma.

Andreja fokusā, veicot vizuālās mākslas pētījumu, galvenokārt izvirzījās jautājums par to, kā indiešu kopienas pārstāvji jūtas šeit, kas ir lielākie šķēršļi, kas ikdienas dzīvē jāpārkāpj, un vai viņi jūtas kā daļa no mūsu sabiedrības.

Projekts tapis ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu. 

iepriekšējais projekts nākamais projekts